O nas

O nas

Historia naszej firmy zaczyna się w roku 1967 kiedy Wiesław Kosmala jako młody adept zaczyna szkolenie w zawodzie tapicer w Szkole Rzemiosł Artystycznych przy ul. Włościańskiej 35 w Warszawie.

W roku 1971 kończy szkołę z certyfikatem i zaczyna pracę u swojego wuja – starego rzemieślnika, pracując tam 8 lat i doskonaląc swoje umiejętności. W trakcie pracy tworzy już indywidualne projekty mebli lecz nie odważa się ich zaprezentować.

W roku 1979 otwiera niewielki zakład tapicerski w Siedlcach zatrudniając 2 pracowników, zakład w całości oddany jest pracy nad renowacjami mebli, projekty Wiesława Kosmali odchodzą w zapomnienie a on sam postanawia w roku 1990 w miejscowości Nowe Opole wybudować budynek kontynuując prace nad renowacjami.

W roku 2000 Wiesław Kosmala posiadając ogromne doświadczenie decyduje się stworzyć nową Polską markę –ŻAKARD.  Moment ten jest dla naszej firmy bardzo ważny, zaczynamy tworzyć meble dla pokoleń, inspirując się starym kunsztem i nowoczesnymi technologiami.

Smak naszych kolekcji jest niezwykle przekrojowy i mówi językiem międzynarodowym, który jest łatwo dostępny dla wszystkich, którzy są wrażliwi na wyrafinowany, skromny, nowoczesny produkt. Modele są zachęcające, proste, wygodne, krągłe, zbudowane na bazie dębu lub brzozy i pokryte nietuzinowymi materiałami.

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, dbałość o najmniejsze detale, które oddają ideę niemal ręcznie wykonanego stylu, bogactwo i różnorodność sprawiają że możemy dać naszym klientom produkty takie jak: sofy, fotele, krzesła, stoły do ​​jadalni i łóżka.

„Projektuję dla pokoleń. Moim najważniejszym obowiązkiem jest zapewnienie ludziom wygody”

Wiesław Kosmala